VYHODNOTENIE: Toto je 5 kryptomien, ktoré budú mať v roku 2021 najväčšie zisky

Pred dvoma týždňami sme vytvorili MEGA anketu, v ktorej sme nechali komunitu hlasovať za najlepšie altcoiny do roku 2021. Ankety sa nakoniec zúčastnilo viac než 1700 ľudí a vyberali TOP coiny z 30 známych kryptomien.

Prečo sa oplatí investovať do altcoinov?

Ale… nebolo by jednoduchšie dať všetko do Bitcoinu? Predsa len, investícia do tejto kryptomeny je istejšia.

To je iste pravda, no tak v roku 2020 veľké percento altcoinov spravilo lepšie zisky. Nechať si ujsť príležitosť investovať do ďalších kryptomien by bola škoda. Pre predstavu, zatiaľ čo Bitcoin spravil “iba” 300%, druhá najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie, Ethereum, 6x znásobila svoju hodnotu.

Nie všetky altcoiny však rástli. Taký XRP rok začal na dvadsiatich centoch,  a na tejto hladine ho aj končí.

TOP 5 kryptomien s najväčším potenciálom do roku 2021

A ako ste hlasovali vy? Nuž, na prvom mieste sa s 1100 hlasmi umiestnilo Ethereum. Niet sa čomu diviť, tento coin má silné fundamenty, našiel si využitia v reálnom svete, poháňa ho DeFi ekosystém, technologický pokrok (Ethereum 2.0) a záujem zo strany inštitucionálnych investorov.

Zistite o Ethereu viac

Druhé miesto s viac než 800 hlasmi obsadil Litecoin. Táto kryptomena po väčšinu roka spala, no v posledných dvoch mesiacoch spravila slušné percentá a dostala sa viac do povedomia ľudí. Niet divu, že za ňu toľkí hlasovali. Veľa analytikov tvrdí, že Litecoin má šancu prekonať 1000 $. Momentálne sa obchoduje za 125 $.

O Litecoine sa viac dočítate tu

Ako tretie je v tesnom závese Cardano s viac než 700 hlasmi. Ide o konkurenciu Etherea s veľkým potenciálom. Cardano už pol roka funguje na plne decentralizovanom Proof of Stake blockchaine.

Tu nájdete viac informácií o Cardane

Ako štvrté nakoniec skončilo XRP. Tento token sa dlhodobo teší dosť veľkej obľube a vďaka prudkým pumpám sa okolo neho vytvorila silná komunita ktorá tvrdí, že XRP jedného dňa predbehne aj samotný Bitcoin. Internet je plný predikcií o raste na 100 $, no v posledných rokoch sme skôr sledovali opačný trend. Hodnota XRP, bohužiaľ, dlhodobo klesá. V našej ankete nakoniec získal necelých 500 hlasov.

Viac sa o XRP dočítate tu

Na piate miesto v našej ankete sa dostal nováčik vo svete kryptomien Chainlink. Hodnota tohto coinu v priebehu roka výrazne fluktuovala a hlavne v prvej polovici sme zaznamenali rast o stovky percent. Na začiatku rok sa obchodoval za 1,7 $, dnes je to už 12 $ a historické maximum z leta ustanovil na hladine 20 $. Ak sa Chainlinku podarí zopakovať toto rallye, bude to paráda.

Tu nájdete ďalšie info. o chainlinku

DeFi coiny nedostali veľa hlasov

Veľké vlny na trhu s kryptomenami v roku 2020 robili coiny rôznych DeFi projektov. Či už ide o UNI, YFI, AAVE alebo COMP, pohyby týchto mincí o stovky percent boli na dennom poriadku. Najvyššie sa nakoniec v našej ankete umiestnil Uniswap token, ktorý získal 124 hlasov.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa DeFi coiny vyvinú v roku 2021. Ide o veľmi mladý trh s obrovským potenciálom.

Chcete si pozrieť všetky výsledky? Celú anketu nájdete tu:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dobrý radca
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0

Chcem dobrú radu