Trendy v hypotékach v postcovidovom období

V dnešnej digitálnej dobe už neexistuje takmer žiadna oblasť, ktorá by sa postupne neprispôsobovala online svetu. Ľudia od bánk neočakávajú čo najnižšie úrokové sadzby, ale čo najlepšie online služby. Online hypotéky sú rýchle, jednoduché a trendy.

Záujemcovia o hypotéku môžu vybaviť žiadosť o úver na bývanie z pohodlia domova a elektronicky pripojiť všetky potrebné dokumenty. Do kamennej pobočky už len stačí prísť s úsmevom podpísať finálnu podobu zmluvy. Veď kto by si nechcel vybaviť hypotéku a popri tom sledovať televíziu alebo večerať vo vlastnej obývačke?

Podľa výsledkov štúdie medzinárodného prieskumu sa podľa rebríčka želaní klientov na prvom mieste objavili práve online služby. Online služby predstavujú úsporu času, pohodlie domáceho prostredia ako aj lepší prehľad o bankových produktoch.

Je potrebný aj osobný kontakt

Pri online hypotékach sa ľudia nemusia obávať, že sa nebudú vedieť zorientovať v zložitých dokumentoch a nenájdu nikoho, koho by sa opýtali na nejasnosti Ak potenciálny klient zašle banke elektronickú žiadosť, bankový pracovník ho ihneď kontaktuje a telefonicky s ním preberie všetky náležitosti zmluvy. Výsledkom je hypotéka ušitá na mieru zákazníkovi.

Potenciálny klient si môže v prípade priaznivej finančnej situácie dovoliť raz mesačne mimoriadnu splátku či splatenie celého úveru. Neplatí pritom žiadny poplatok za spracovanie úveru. Banky dokonca vybavujú za klientov aj spracovanie katastrálnych dokumentov.

Online poskytovatelia hypoték čelia vysokej konkurencii na internete. Práve preto sú online hypotéky zvyčajne lacnejšie ako klasické úvery na bývanie. Poskytovatelia sa okrem toho snažia osloviť zákazníka čo najvýhodnejšími podmienkami. Práve vďaka procesom, ktoré sa spracovávajú online, môžu banky ušetriť aj na nákladoch a ponúknuť tak klientom lepšie úrokové sadzby.

Sadzby hypoték sa budú postupne zvyšovať

Hoci budú úrokové sadzby podľa historických štandardov stále nízke, éra hypotekárnych úrokov pod 3 % je pravdepodobne za nami. Dlhodobejšie úrokové sadzby vrátane hypotekárnych sadzieb sa začiatkom tohto roka zvýšili. Bolo to práve v období, keď sa začalo očkovanie a vláda tlačila do ekonomiky viac fiškálnych stimulov.

Sadzby hypoték sa v roku 2021 a v nasledovných rokoch zvýšia

30-ročné hypotéky s pevnou úrokovou sadzbou zaznamenajú mierny nárast. V roku 2021 by sa úrokové sadzby mali pohybovať okolo 2,9 % a v roku 2022 na úrovni 3,2 %. Neustály rast sadzieb hypoték by mohol mať v konečnom dôsledku za následok spomalenie poskytovania hypoték.

Očakáva sa, že predaj nehnuteľností a ceny nehnuteľností sa budú zvyšovať. Nebude to však takmer rovnakým tempom ako v roku 2020.

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dobrý radca
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0

Chcem dobrú radu