Tipy ako ušetriť na finančných produktoch

Nie každý je odborník na financie.  Avšak aj napriek tomu môžete mesačne ušetriť stovky eur. Ako na to? Prinášame niekoľko tipov:

 1. Bežný účet
  Zriadili ste si bankový účet pred mnohými rokmi, využívate ho a viac sa oň nezaujímate? Platíte zaň každý mesiac poplatky aj keď nemusíte?  Nebojte sa administratívy, nebojte sa zmeny. Zmena účtu nie je žiadnym problémom. Nové aplikácie a internet bankingy sa ľahko ovládajú, banka pri prenose účtu dokáže nastaviť všetky trvalé príkazy aj inkasá tak, ako ste to mali v starej banke. Využite banky, ktoré majú účty zdarma bez akýchkoľvek podmienok: 365.banka, Fio banka, mBank Účet zdarma ponúka aj Raiffeisen banka, ale s obmedzenými službami. Pri aktuálnych sumách za poplatky za účet, môžete ročne ušetriť až 80 eur.2. Hypotéka, úver
  Drahé úvery treba nahradiť lacnejšími, alebo ich spojiť do jedného lacnejšieho úveru. S takouto požiadavkou sa obráťte na šikovného úverového/hypotekárneho špecialistu. Ten bude poznať produkty viacerých bánk a dokáže vám vypočítať úsporu po zohľadnení všetkých poplatkov, ktoré budú s refinancovaním/konsolidáciou spojené. Taktiež vám vie poradiť, ako môžete na týchto poplatkoch ušetriť.

  3. Investičné produkty
  Nechať si poradiť od odborníka môžete aj v tejto oblasti. Investičný produkt treba vyberať podľa viacerých kritérií. Zohľadniť treba váš postoj k riziku, časový horizont, všetky, daňové zaťaženie a očakávaný výnos. Ak ste konzervatívny investor, nevrhajte sa do vysoko rizikových investícií, s veľkou pravdepodobnosťou by ste investíciu pri prvom výraznom poklese predali a prerobili. Správny výber produktu vám musí priniesť výhodné zhodnotenie aj pokoj na duši.

  4. Neverte každému lákavému zárobku
  Ľudia prirodzene hľadajú možnosti ako zhodnocovať svoje úspory, však treba dávať pozor na zaručené investičné príležitosti. Pri každej investícii platí vzťah: čím vyšší potenciálny výnos, tým väčšie riziko. Návodov na to, ako rýchlo zarobiť a zhodnotiť peniaze je neúrekom, len tých bohatých ľudí až tak nepribúda.

 2. Nemajte úspory na jednom mieste
  Občas sa môže stať (aj keby sa nemalo), že banke skolabujú systémy. Takýto prípad sa už stal  a zákazníci nevedeli niekoľko hodín platiť kartou ani vybrať hotovosť z bankomatov. Tu je príklad toho, že je dobré myslieť dopredu. Je vhodné mať aspoň dve karty z rôznych bánk, optimálne aj od rôznych kartových spoločností. Pri vycestovaní do cudziny platí toto pravidlo dvojnásobne.6. Poistenie
  Poistné zmluvy treba občas skontrolovať. Ak ste poistenie uzatvorili pred mnohými rokmi, je možné, že  už nebude aktuálna. Môže to byť z dôvodu nízkej poistnej sumy (pri nehnuteľnostiach), alebo v škále rizík. Porovnajte si a prezrite viacero ponúk. Nová poistka môže byť lacnejšia ako tá stará, a dokonca môžete za rovnakú sumu získať širšie poistné krytie.
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dobrý radca
Logo
Compare items
 • Total (0)
Compare
0

Chcem dobrú radu