Premýšľate nad tým, do čoho investovať? A čo tak zlato?

Už niekoľko rokov množstvo Slovákov investuje do kryptomien, keď však spadol v priebehu pár dní bitcoin a strhol so sebou celý kryptomenový trh. Vtedy napríklad také zlato ukázalo svoju stabilitu a svoju hodnotu zvýšilo o viac než 10%.

Počas pandémie si množstvo investorov uvedomila význam zlata, ktoré si ako počas prudkých výkyvov drží svoju hodnotu a chráni tak vaše financie. Cena zlata od marca 2021 plynule rastie a začiatkom leta prerazila 1900 dolárov za jednu uncu.

 

Zlato sa postupne stáva populárnejšie aj u malých investorov spomedzi bežných ľudí. Pozrite si päť dôvodov, prečo investovať do zlata:

  1. Udržiava si svoju hodnotu

Peniaze časom strácajú svoju hodnotu. To znamená, že za rovnaké peniaze si v budúcnosti kúpite menej tovarov a služieb ako dnes. Môže za to inflácia, ktorá znižuje hodnotu peňazí v čase. Zlato si však svoju hodnotu v čas zachováva. Investori nenakupujú investičné zlato kvôli rýchlemu bohatstvu, ale aby mohli dlhodobo ochrániť svoj majetok pred znehodnotením.

  1. Dostupnosť

Chcete investovať do zlata? Dobrá správa je, že na to nepotrebujete veľký kapitál. Do zlata môžete investovať už od 25 eur mesačne. Nemusíte teda mať všetky peniaze naraz. Vďaka sporiacemu programu si sporíte po čiastkach, ktoré si môžete dovoliť. Keď nasporíte napríklad na jednu mincu, bude vám doručená domov.

  1. Diverzifikácia portfólia

Pri diverzifikácii portfólia ide o to, aby sme nikdy neinvestovali všetky financie iba do jedného typu investície. Investovania do zlata sa vyvíja inak ako väčšina produktov naviazaných na kapitálové trhy. Keď teda v čase krízy dochádza k poklesu ceny akcií alebo dlhopisov, kryptomien..cena zlata zvykne, naopak, rásť.

  1. Vysoká likvidita

Môžete ho rýchlo a pohodlne speňažiť kdekoľvek vo svete. Výkup realizuje množstvo spoločností. Ideálne je nakúpiť ho v spoločnosti, ktorá garantuje aj spätný výkup.

  1. Môžete ho ľahko skladovať

Ak vlastníte zlato, nie sú s ním spojené veľké náklady, najmä ak investujete do zlatých certifikátov či indexových fondov. Ak investujete do fyzického zlata v podobe tehličiek či mincí, tu treba rátať s istými nákladmi na doručenie prípadne skladovanie. Napríklad v podobe domáceho trezora.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dobrý radca
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0

Chcem dobrú radu