Prečo sa aj vám oplatí využívať služby finančných poradcov?

Ak by sme sa vás opýtali, ako dobre sa na stupnici od 0 do 10 vyznáte vo financiách, čo by ste nám odpovedali? Z našich skúseností vieme, že veľa ľudí svoje schopnosti preceňuje. Svet peňazí je plný rôznych spletitých cestičiek, v ktorých sa dokážete ľahko zamotať a dostať sa do problémov.

Práve preto stojí za zváženie využiť služby finančných poradcov. Tí vás dokážu ukrátiť od hodín strateného času a stoviek zbytočne utratených eur. Sú to ľudia, ktorí sa peniazom venujú od rána do večera, každý pracovný deň. Spolupracujú s rôznymi klientmi a majú prirodzený prehľad o tom, čo sa deje vo svete úverov, investovania či poistenia.

Výhodné podmienky a úspora času

Každý finančný poradca pracuje tak, že najprv detailne zanalyzuje vašu situáciu. Nebojte sa, keď sa vás bude pýtať osobnejšie otázky. Tie vám bude klásť preto, aby vám dokázal čo najlepšie pomôcť.

Na základe vstupných údajov vám dokáže odporučiť najvýhodnejšiu hypotéku, úver, poistenie či investičné sporenie na mieru vašim potrebám. Poradí vám „zákulisné“ informácie, ktoré len tak na internete nenájdete. Vy tak ušetríte desiatky hodín času, ktorý by ste inak strávili prácnym porovnávaním jednotlivých produktov.

Vždy sa máte na koho obrátiť

Kedykoľvek budete mať nejaký problém či otázku týkajúcu sa financií, viete, že sa môžete obrátiť na svojho poradcu. Nemusíte hľadať na internete či pýtať sa vašich neskúsených kamarátov.

V neposlednom rade, finančný poradca spravujúci vaše portfólio neustále kontroluje výhodnosť zmlúv. Pokiaľ zistí, že podmienky sú na niektorom z vašich finančných produktov už nevýhodné, informuje vás o tom a vybaví náhradu. Tým vám dokáže ušetriť desiatky, či dokonca stovky eur ročne.

Nie je poradca ako poradca

Slovné spojenie „finančný poradca“ sa na Slovensku často spája s otravnými podvodníkmi, ktorých cieľom je za každú cenu zarobiť. Takíto ľudia vám nikdy neposkytnú objektívne rady a budú sa vás snažiť presvedčiť, aby ste podpísali aspoň nejakú zmluvu. Bez ohľadu na to, či je pre vás naozaj výhodná alebo nie.

Pri hľadaní vhodného finančného poradcu si preto dajte záležať na tom, aby sa jednalo o skutočne fundovaného človeka. Nie je na škodu pozrieť si referencie od jeho klientov, prípadne preveriť si spoločnosť, pod ktorú spadá. Väčšie overené firmy poskytujúce finančné poradenstvo majú obvykle nastavené vyššie štandardy služieb, čo vy ako klient rozhodne oceníte.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Dobrý radca
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0

Chcem dobrú radu